A számológépek csodálatos világa, avagy utazás Kalkulátorisztánba.
Egy blog zsebszámológépekről (retro, mechanikus, programozható, grafikus...), online kalkulátorokról, számológépes órákról, stb.
Abakuszt ábrázoló bélyegek a világ különböző országaiból (például Ausztrália, Japán, Makaó, Libéria, Izrael, Közép Afrikai Köztársaság, Kuba, Egyiptom, Írország, Nyugat Németország, Kongó).
Látványos, pi-t véletlenszámokkal közelítő program Casio grafikus számológépekre (véletlenszerű pontokat helyez el egy egységnyi oldalú négyzetben, majd az abban lévő, egységnyi átmérőjű körön belülre eső pontok arányából közelíti pi-t).
Kellemes húsvéti ünnepeket kíván minden kedves olvasójának a Számológép Blog. És mi mással kívánhatná ezt, mint húsvéti tojásokkal, azaz "easter egg"-ekkel, számológépek rejtett funkcióival (például rejtett fotó és Tetris HP 49G grafikus számológépen, vagy az Avasmath 80 online tudományos számológép rejtett Simon játéka).
Simpson családos online számológépek: a felső "spider pig", azaz pókdisznó motívumos egy Google Widget, amit például iGoogle oldalunkra helyezhetünk, az alsó pedig szintén egy widget, amit bármilyen weboldalba beágyazhatunk.
Casio tudományos számológép a 80-as évekből, kinyitható felépítéssel (a tok nem csak védelmi funkciót lát el, hanem belső oldala a tudományos funkciók gombjainak is helyet ad).
Egy londoni diáklány, Holly Exley portrék és nyulak mellett régi számológépeket szeret festeni - többek lefestette a Curta mechanikus "borsszóró" számológépet (a bal felső sarokban).
A Számológép Blog olvasói már eddig is találkozhattak számológép-öngyújtó kombókkal (például ezzel, vagy pedig ezzel), de ezek noname készülékek voltak.
Most azonban itt egy Casio márkájú számológépes öngyújtó: Casio QL-10, az 1980-as évekből. Sőt, a sztenderd méretű, újratölthető öngyújtó és a négy funkciós számológép mellett ébresztőórát (több ébresztési időponttal), órát (két időzónával) és stoppert is tartalmazott.
Az előző két bejegyzésből (RPN modul TI-59-hez a 70-es évekből, valamint RPN Basic program TI-89-re - ez utóbbi TI Voyage-hez is elérhető) kiderült, hogy valóban létezett és létezhet ma is RPN üzemmód Texas Instruments programozható számológépeken.
Ez a fotó azonban a képzeletbeli TI-51-VI-RPN kalkulátorral csupán hoax.
Texas Instruments és RPN? Igen. Nem csak a retro TI-59 bővítőmodulja képes erre a mutatványra, hanem a TIRPN Basic programmal a TI-89 és TI-89 Titanium grafikus számológépek is.
Texas Instruments programozató számológép a 70-es évekből: TI-59. ROM-modulokkal (programkönyvtárakkal) és mágneskártyákkal is bővíthető. További érdekessége, hogy megfelelő modullal RPN üzemmódban is használható.
Ez itt Kalkulátorisztán, avagy egy blog számológépekről. Online és offline, egyszerű, tudományos, programozható, grafikus és mechanikus kalkulátorok - az abakusztól a számológépes órákig. Ha bármilyen ötleted vagy kérdésed van a témával kapcsolatban, írj: cssandor [kukac] gmail [pont] com Rólam bővebben: csetneki.hu